CETALGEN 500 mg/200 mg tbl flm (blis.PVC/PVDC/Al - biela tvrdá fólia) 1x20 ks

Popis: CETALGEN 500 mg/200 mg tbl flm (blis.PVC/PVDC/Al - biela tvrdá fólia) 1x20 ks
- silný proti bolesti a horúčke
- 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 200 mg ibuprofénu
- pre dospelých od 18 rokov
Kedy užívať Cetalgen?
Cetalgen je liek na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti a horúčky, predovšetkým vtedy, ak na potlačenie bolesti nestačí samostatný paracetamol alebo ibuprofén.
- Tlmí
- bolesť hlavy,
- bolesť zubov,
- bolesť hrdla,
- bolesť tela spojenú s prechladnutím a chrípkou,
- bolesť chrbta,
- reumatickú a svalovú bolesť,
- menštruačné bolesti.
- Znižuje horúčku.
Kombinácia paracetamolu a ibuprofénu v jednej tablete zabezpečuje, že Cetalgen
- účinkuje už za menej ako 20 minút,
- pri užití 2 tabliet tlmí bolesť až na 9 hodín,
- tlmenie bolesti je silnejšie ako pri užití samotného paracetamolu alebo ibuprofénu.
Ako užívať Cetalgen?
Dávkovanie: Dospelí od 18 rokov. Jedna tableta sa užíva najviac 3-krát denne. Ak dávka jednej tablety nezmierni príznaky, môžu sa užiť maximálne dve tablety najviac 3- krát denne. Interval medzi dávkami má byť najmenej 6 hodín. Počas 24 hodín sa nemá užiť viac ako 6 tabliet. U pacientov s poruchami funkcie obličiek alebo pečene dávkovanie určuje lekár. Len na krátkodobé užívanie (3 dni liečby). Ak ťažkosti pretrvávajú dlhšie ako 3 dni, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Spôsob užívania: Tablety sa prehĺtajú celé, spolu s jedlom. Zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Počas liečby je nutné vyhnúť sa konzumácii alkoholu pre zvýšené riziko poškodenia pečene.
Upozornenie
- Tento liek môže sťažiť otehotnenie. Ibuprofén patrí do skupiny liekov, ktoré môžu zhoršovať plodnosť u žien. Tento stav je reverzibilný a odznie po ukončení liečby.
- Užívanie tohto lieku je kontraindikované počas posledných 3 mesiacov tehotenstva.
- Užívaniu tohto lieku sa má podľa možnosti vyhnúť počas prvých 6 mesiacov tehotenstva.
- Pri krátkodobej liečbe v odporúčaných dávkach nie je zvyčajne potrebné prerušenie dojčenia.
- U pacientov so závažným zlyhávaním pečene a/alebo obličiek je liek kontraindikovaný.
- Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich mladších ako 18 rokov.
- Veľmi zriedkavo sa môže vyskytnúť fotocitlivosť.
- Použitie tohto lieku sa musí ukončiť pri prvom výskyte vyrážky, slizničných lézií alebo akýchkoľvek iných príznakov precitlivenosti.
- Počas liečby je nutné vyhnúť sa konzumácii alkoholu.
- Ak sa vyskytnú nežiaduce účinky ako sú závrat, ospalosť, únava a poruchy zraku, pacienti nemajú viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v PIL (časť 2).
Pred užitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa.