Prihlásiť \/ 
x
alebo
x
x
Registrovať \/ 
x

alebo

Phyteneo Kolodium forte 10ml

Phyteneo Kolodium forte 10ml
Phyteneo Kolodium forte 10ml

Predajná cena9,40 €
Dostupnosť: SkladomDodáme do 3 pracovných dní


Preloader

Kolodium forte je prípravok vo forme roztoku pre lokálne použitie na postihnuté miesta na pokožke. Jedná sa o slabo zelenú viskóznu kvapalinu s charakteristickou vôňou balenú vo fľaštičke s uzáverom, súčasťou je aj špachtlička.

Obsahuje

  • Terpentínovú silicu: v prípravku je použitá v množstve 0,16 % (w/w). Čistená terpentínová silica s borovicovej živice obsahuje terpény pinen, camphen a limonén. Pôsobí antisepticky, podporuje prekrvenie tkaniva, zvyšuje resorpciu patologický zmeneného tkaniva a podporuje tvorbu granulačného tkaniva
  • Ethanolický extrakt z vňate lastovičníka väčšieho (chelidonium majus). Je použitý v množstve 2,2 % (w/w). Lastovičník obsahuje vysoké množstvo alkaloidov ( chelidonin, chelidoxanthin) a v ľudovom liečiteľstve sa používa ako prostriedok na odstraňovanie bradavíc. Alkaloidy majú pri vonkajšom použití antimikrobiálne a antimykotické účinky
  • Kyselina salicylová a kyselina mliečna: tieto zložky zabezpečujú šetrné rozrušenie vrstvy tuhej, zväčša hrubej kože
  • Thuja a ricínový olej: majú tonizujúce účinky

Nežiadúce účinky

V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť pálenie v mieste aplikácie, prípadne pri nanesení na zdravú pokožku môže dôjsť k podráždeniu.

Použitie

Prípravok sa aplikuje v množstve 2x denne 2-3 kvapky. Nanášame najlepšie tyčinkou na viečku, alebo dreveným špáratkom priamo na postihnuté miesto. Po nakvapkaní kvapalina rýchlo vyschne a vytvorí na povrchu pokožky film. Aplikácia se prevádza opakovane až sa dá zrohovatelá koža bezbolestne odstrániť. Pred odstraňovaním vrchnej vrstvy tkaniva sa odporúča ponoriť miesto na päť minút do teplej vody s prídavkom kuchynskej soli. Miesto osušte a pokiaľ sa tkanivo samovoľne neuvolní opatrne obrúste povrch napr. pemzou.


Produkty, ktoré Vás môžu zaujímať

Flexitol balzam na paty 56 g
Flexitol balzam na päty 56 g
Predajná cena5,60 €

DUOFILM sol der 15 ml
DUOFILM sol der 15 ml
Predajná cena8,80 €

Canespor krém crm 1x15 g
Canespor krém crm 1x15 g
Predajná cena9,40 €

Overenie stránky

Cardpay Tatra banka Overenie legálnosti stránky
Heureka.sk - overené hodnotenie obchodu Topánočky.eu

Kontakt

Fakturačné údaje

JARLU spol. s r.o.
IČO: 50764276
DIČ: 2120467349
IČ DPH: SK2120467349

Sv. Martina 1360/67
013 06 Terchová

Adresa predajne:

A. F. Kollára 229
013 06 Terchová

Kontakty:

info@topanocky.eu
+421 911 953 484

Pracovná doba:

Po - Pia: 8:30 - 17:00

Ponúkané značky topánok a doplnkov

Ponúkame Vám topánky rôznych výrobcov, ktorí sa venujú výrobe ortopedickej obuvi dlhé roky, vďaka čomu budú Vaše nožičky ako v bavlnke. Topánky, ktoré nájdete v našom obchode sú predovšetkým značiek, Protetika, Batz, RAK, Nazo, Peon a Scholl. Okrem toho ponúkame rôzne dojčenské potreby.

Tlakomery-Microlife.sk

Okrem e-shopu Topánočky.eu prevádzkujeme e-shop Tlakomery-Microlife.sk, kde nájdete okrem tlakomerov aj iné produkty značky Microlife ako sú teplomery, inhalátory, vyhrievacie podušky, či iné produkty.

tlakomery microlife.sk

Slovak (Slovenčina)